nwindows10

Windows 10: Sağ Tuş Menüsünden "Windows Defender ile tara..." Seçeneğini Kaldırmak

Son güncelleme Nisan 2017: Yazıyı Windows Defender Güvenlik Merkezi yüklü bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz.

Windows 10, 2015 Kasım güncellemesi (Sürüm 10586) ile birlikte gelen özelliklerden biri de sağ tuş menüsüne eklenen Windows Defender ile tara seçeneği.

Daha önce bu konuda bir yazı yazmıştım ve sağ tuş menüsüne Windows Defender ile tara seçeneğini nasıl ekleyeceğinizi anlatmıştım: Windows 8 ve 10: Sağ Tuş Menüsüne "Windows Defender ile tara..." seçeneği eklemek

Şimdi "Önce nasıl eklendiğini anlatıyorsun, Microsoft ekleyince nasıl kaldıracağımızı! Microsoft ekleyince mi tü kaka oldu?" diyebilirsiniz. Hayır sadece bunu kullanmak istemeyenler için benim yazdığım yazıdaki kaldırma komutları Microsoft'un eklediği Windows Defender ile tara seçeneği üzerinde çalışmıyor. Yani bu yazı Microsoft'un eklediği Windows Defender ile tara seçeneğini nasıl kaldıracağınızı veya nasıl geri yükleyeceğinizi anlatıyor.1- Buradan Windows Defender'ı kaldır.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Windows Defender'ı kaldır klasörünün içinde 3 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Windows Defender'ı kaldır
  • Varsayılan

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Windows Defender'ı kaldır klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item