nwindows10

Windows 10: Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri Ayarlarını Devre Dışı bırakmak

Windows 10'da -tüm kullanıcılar için- Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri ayarlarını devre dışı bırakmak


Eğer bilgisayarı birden fazla kişiyle paylaşıyorsanız Görev Çubuğu ile ilgili yaptığınız ayarların değiştirilmemesi için Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri ayarlarını kapatabilirsiniz. Bu şekilde bilgisayardaki kullanıcılar Görev Çubuğu ile ilgili ayarları değiştiremezler. Makaleyi uyguladığınızda altta gördüğünüz gibi bu ayarlara erişimi sağlayan seçenekler soluk görüntülenecek ve çalışmayacaktır; (Bu seçeneklere Görev Çubuğu'na sağ tıklatıp ardından Ayarlar'a tıklatarak ulaşabilirsiniz.)1- Buradan Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Devre_Dışı_Bırak
  • Varsayılana_Dön

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Görev Çubuğu ve Gezinti Özellikleri klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item