nwindows10

Windows Defender Güvenlik Merkezi: Çıkarılabilir Sürücüleri Taramaya Dahil Etmek

Bu yazı, tam tarama çalıştırırken USB flash sürücü gibi çıkarılabilir sürücülerin içeriğinde kötü amaçlı ve istenmeyen yazılımların taranıp taranmayacağını ayarlamanıza olanak tanır.

Bu ayarı etkinleştirirseniz, her tür tarama sırasında çıkarılabilir sürücüler taranır.

Bu ayarı devre dışı bırakırsanız, (Varsayılan Ayar) çıkarılabilir sürücüler tam tarama sırasında taranmaz. Çıkarılabilir sürücüler yine de hızlı tarama ve özel tarama sırasında taranır.


Bu yazıyı Windows 8 ve 8.1 ile Windows 10'un Cerators Update öncesi sürümlerinde bulunan Windows Defender için de uygulayabilirsiniz.

1- Buradan Çıkarılabilir Sürücüleri Taramaya Dahil Et.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Çıkarılabilir Sürücüleri Taramaya Dahil Et klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Çıkarılabilir Sürücüleri Taramaya Dahil Et
  • Varsayılan

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Çıkarılabilir Sürücüleri Taramaya Dahil Et klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item