nwindows10

Windows 10: Hesap Resmi Yerine Video Kullanma

Hesap resmi, kullanıcı hesabınızla özdeşleşen oturum açarken ve Başlat menüsünde görebileceğiniz bir resim veya videodur. Herhangi bir cihazla daha önce çektiğiniz veya Internet'ten indirdiğiniz bir resmi kullanabileceğiniz gibi eğer varsa Web kameranızla bir resim çekebilir veya bir video kaydedebilirsiniz.

Hesap resminiz, eğer Microsoft Hesabı kullanıyorsanız aynı Microsoft hesabı ile oturum açtığınız tüm bilgisayarlara eşitlenir ve o bilgisayarlarda da aynı hesap resmini kullanırsınız.

Ancak video kullanmayı planlıyorsanız bazı sınırlamalar var;

  • Resimlerin aksine harici bir videoyu kullanamazsınız. Sadece Web kameranız ile çektiğiniz videoyu kullanabilirsiniz.
  • Video 5 saniyeyi geçmemeli. Geçerse otomatik olarak kırpılarak ilk 5 saniyesi kullanılır.1- Başlat menüsünü açın ve ardından Ayarlar‌ > Hesaplar > Bilgileriniz‌ yolunu izleyin ya da daha basiti buraya tıklayın.

2- Sağ tarafta görebileceğiniz Kamera bağlantısına tıklatın.


Sisteminize bağlı veya yerleşik gelen bir kameranız yoksa bu aşamada hata alırsınız.3- Kamera butonuna tıklatın ve kaydı başlatın.


4- Kaydınız bittiğine Durdur tuşuna basarak durdurun.


5- Oynat butonuna tıklatarak yapılan kayda göz atın. Eğer yapılan kaydı beğendiyseniz Tamam  butonuna tıklatarak işlemi tamamlayın. Beğenmediyseniz Yeniden çek butonuna tıklatarak işlemleri tekrarlayın.


İlgili olarak;


Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item