nwindows10

Windows 10: Başlangıç'ı Tam Ekran veya Menü Boyutuna Getirmeye Zorla

Başlat menüsü ya da tam ekran Başlangıç olarak ayarladıktan sonra bu makaleyi uygularsanız, Başlangıç o boyutta görüntülenir ve kullanıcılar Ayarlar'dan Başlangıç boyutunu değiştiremez.

Varsayılan olarak, Windows donanım form faktörünü (PC, Telefon, Tablet, Çözünürlük vs.) esas alarak boyutu otomatik olarak seçer ve kullanıcılar Ayarlar'dan Başlangıç boyutunu bazı form faktörlerde değiştirebilir.

Tam ekran Başlangıç
Başlat menüsü

1- Buradan Başlangıç'ı Tam Ekran veya Menü Boyutuna Getirmeye Zorla.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Başlangıç'ı Tam Ekran veya Menü Boyutuna Getirmeye Zorla klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Başlangıç'ı Tam Ekran veya Menü Boyutuna Getirmeye Zorla
  • Varsayılan

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Başlangıç'ı Tam Ekran veya Menü Boyutuna Getirmeye Zorla klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item