nwindows10

Windows 10: Masaüstü "Gadget"lerini Geri Getirin!

Windows Vista'nın Gadget'lerini hatırlıyor musunuz? Windows Vista'nın belki de en havalı özelliklerinde biriydiler. Ancak Microsoft, Windows 8 ile birlikte bu özelliği Windows'dan kaldırdı.

Windows Vista zamanında oldukça kaynak harcayan bu araçları çalıştırmak günümüz bilgisayarları için çocuk oyuncağı. Açıkçası bence hala son derece kullanışlılar. Bu yazıda benim gibi düşünenler için Windows 10'da Gadget'leri nası kullanabileceğinizi anlatacağım...


1-Bunun için 8GadgetPack adında bir araç kullanacağız. Buradan aracın en güncel sürümünü indirin ve kurun.


2- Araç Denetim Masası ve Masaüstü sağ tuş menüsüne kendini ekleyecek.


3- Bunlardan herhangi birine tıklattığınızda Windows Vista ve Windows 7'den aşina olduğunuz Masaüstü Araçları penceresi açılacak. Bundan sonra tek yapmanız gereken dilediğiniz Gadget'e sağ tıklatıp Ekle demek ya da masaüstüne sürükleyip bırakmak.


4- Daha sonra her Gadget için ayarları ve büyüklüğü Gadget'in üzerine imleci getirdiğinizde aracın sağ yanında beliren çubuktan yapabilirsiniz. Ayrıca bu çubuğun en altında bulunan düğme de Gadget'i dilediğiniz yere sürüklemenize yarıyor.


5- 8GadgetPack'in genel ayarları için ise başlat menüsünde aracı ismi ile aratın ve çıkan sonuca tıklatın;Dilerseniz daha önce yazdığım bu yazıları da uygulayabilirsiniz;Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item