nwindows10

Windows 10: Çıkışta Uygulamalarının Canlı Güncelleme Geçmişini Silmek

Windows 10 Başlat Menüsü canlı kutucukları güncel bilgileri gösterme kabiliyetine sahiptir. Hiçbir uygulamayı açmadan direkt Başlat menüsünden arkadaşlarınızın son durum güncellemelerini, hava durumu tahminlerini, en yeni Tweet'leri ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Ancak bazı durumlarda bu kişisel mahremiyetinizi tehlikeye sokan bu durum olabilir. Bu durumda canlı güncelleme verilerinin bilgisayar kapanışında silinmesini isteyebilirsiniz.

Ayrıca Bkz. Canlı kutucukları kapatmak


  • Canlı güncellemeler metin, resim veya ikisinin karışımından oluşabilir. Bu güncelemeler -güvenlik açısından-  uygulama geliştiricisi tarafından Microsoft Notification Center'a gönderilir ve önce Microsoft sunucularına yüklenir, ardından Windows 10 kullanıcılarına dağıtılır. Yani Microsoft Mağazası'ndan indirip kullandığınız bir uygulamanın Microsoft sunucuları dışında güncelleme alması mümkün değildir.
  • Bir uygulamayı Başlat menüsünden ya da bilgisayarınızdan kaldırırsanız bu uygulama artık canlı güncelleme almayacaktır.


1- Buradan Çıkışta Uygulama Geçmişini silmek.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Çıkışta Uygulama Geçmişini silmek klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Çıkışta Uygulama Geçmişini sil
  • Çıkışta Uygulama Geçmişini silme (Varsayılan)

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Çıkışta Uygulama Geçmişini silmek klasörünü de silebilirsiniz.

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item