nwindows10

Windows 10: Kilit Ekranını Devre Dışı Bırakmak

Son güncelleme: Ocak 2018 (Fall Creators Update)

Windows 10 çalıştıran bilgisayarınızı kilitlediğinizde, belirli bir süre kullanmadığınızda veya bilgisayarı ilk başlattığınızda 1 dakika süre ile oturum açma bilgilerini girmediğinizde kilit ekranı görüntülenir.
Oturum açmak için ise bu ekranı savuşturmanız (Ekrana dokunarak veya klavyeyi/fareyi kullanarak) gerekir. Bu yazıda kilit ekranını nasıl devre dışı bırakabileceğinizi anlatacağım...Güvenli oturum açmayı etkinleştirdiyseniz kilit ekranını devre dışı bırakamazsınız.

Kilit Ekranı Devre Dışı
Kilit Ekranı Etkin (Varsayılan)


1- Buradan Kilit_Ekranını_DevreDışı_Bırakma.rar dosyasını indirin.

2- Sisteminizde .rar dosyalarını açacak bir yazılım yüklü olup olmadığına bağlı olarak şunlardan birini yapın;

  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım (WinRar, 7-Zip, WinZip vb.) yüklüyse dosyaya çift tıklatmanız ya da sağ tıklatıp kullandığınız yazılıma göre değişebilen seçenekleri kullanmanız yeterli. Dosyaları Masaüstüne ayıklayın.
  • Rar dosyalarını açabilen bir yazılım yüklü değilse buradan WinRar ya da buradan 7-Zip programını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

3- Masaüstünde oluşan Kilit_Ekranını_DevreDışı_Bırakma klasörünün içinde 2 adet Kayıt Defteri anahtarı olduğunu göreceksiniz;

  • Kilit Ekranı Devre Dışı
  • Kilit Ekranı Etkin (Varsayılan)

4- İhtiyacınız olan Kayıt Defteri anahtarına çift tıklayın ve gereken onayları verin.


İşiniz bittikten sonra Masaüstündeki Kilit_Ekranını_DevreDışı_Bırakma klasörünü ve indirdiğiniz .rar dosyasını silebilirsiniz.

Arşiv

Son yorumlar

Twitter

Facebook

İzleyiciler

item